Sodobne tehnologije omogočajo aktivno sodelovanje pri načrtovanju dela in novo raven nadzora nad poslovanjem podjetja. Primeri uporabe obveščevalnih sistemov v slovenskih podjetjih so dokaz za njihovo uporabnost, obenem pa prikažejo dobre rešitve, ki so uveljavljene v našem poslovnem okolju.
V knjigi so predstavljeni različni vidiki oblikovanja poslovnega obveščevalnega sistema. Največ pozornosti je namenjene reševanju težav uslužbencev, reorganizaciji procesov in uporabi informacijskih orodij. Avtor predstavlja možnosti in daje konkretne predloge za oblikovanje obveščevalnega sistema po meri.
Osrednje teme knjige:
– vrednost in cena informacij;
– težave, ki jih rešujemo s poslovnim obveščanjem;
– uporabna vrednost poslovnih obveščevalnih sistemov za ključne uslužbence
(strateški vodja, poslovni finančnik, tržnik, prodajnik, vodja proizvodnje, nabavnik, koordinator projektov, vodja informatike, kontroler in poslovni analitik);
– kako zagotoviti celovit nadzor in ga usmerjati v ključne dele poslovanja;
– oblikovanje, vzdrževanje in prilagajanje sistema aktivnega nadzora;
– kako uspešno načrtovati in učinkovito meriti izvedbo del;
– kako primerno poročati in katera poročevalna orodja uporabiti;
– tehnični elementi obveščevalnega sistema in kako jih uporabiti.
V času kritičnega omejevanja sredstev avtor ponuja poti za preoblikovanje podjetja, večjo učinkovitost izvajanja poslovnih procesov in boljši pregled nad poslovanjem.
– Managerji bodo spoznali, kako lahko z uporabo pravih informacij sprejemajo odločitve in nadzirajo njihove učinke ter merijo udejanjanje ciljev podjetja.
– Za informatike je pomembno, da znajo zahteve po informacijah uskladiti z zahtevami po čim nižjih skupnih stroških lastništva.
– Knjiga je namenjena tudi študentom.
K izdaji knjige so pripomogli: